Ніжинська гімназія № 17

Щорічно, 18 травня, в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який 80 років тому протягом кількох днів було позбавлено Батьківщини. З 18 по 20 травня 1944 року радянська влада виселила кримських татар з рідного Криму.

За наказом Сталіна було розпочато депортацію кримських татар з Криму до Середньої Азії. Близько 200 тисяч людей депортували в залізничних товарних вагонах. Злочин депортації призвів до численних жертв. У ешелонах смерті, у місцях спецпоселень загинули тисячі безневинних людей. Було знищено цілі родини.

У Ніжинській гімназії N17 учні вшанували пам'ять загиблих, малювали тематичні малюнки, переглянули документальні фільми про депортацію кримського народу.

Вишиванка- душа українського народу

Кожна свідома нація має традиційний одяг – елементи, які перейшли в спадок від пращурів. Для когось це просто речі, для когось – символ батьківщини.

Вишиванки – це особливий одяг, який є, майже, в кожного українця. У вишитій сорочці зберігається пам’ять українського народу та повага до його історії.

Українську вишиванку часто називають молитвою народу. Вона є справжнім оберегом свого власника, наповнює його світлом, красою, здоров’ям і любов’ю. Не дарма ж кажуть: в сорочці народився – значить поталанило. Тому вишиванка – це не лише одяг, а й певне таїнство, яке вершить долю людини.

Кожен вишитий елемент має своє магічне значення. Найпопулярнішими є зображення води, сонця, калини. Всі вони символізують енергію, силу, красу, необхідну для життя й добробуту. А яскраво-багряні кольори тільки підсилюють цю дію та роблять сорочку цілющою.

У Міжнародний день вишиванки учні та дошкільний структурний підрозділ Ніжинської гімназії № 17 взяли участь у Національна Руханка в вишиванках «Дякуємо ЗСУ».

@UNICEF_UA

#Дякуємо_ЗСУ

#ЗСУ

#УФСЗР

#Спорт_заради_розвитку

#sport_for_development

У Ніжинської гімназії N17 відбулася зустріч здобувачів освіти 6-х класів з представниками сектору ювенальної превенції Ніжинського районного управління поліції лейтинантом Юлією Пархоменко та лейтинантом Захаром Яремченко з метою профілактики негативних проявів серед підлітків, роз'яснення адміністративної та кримінальної відповідальності.

15 травня - Міжнародний день сім'ї

"Найголовніше і найцінніше в житті - це сім'я. Спочатку та в якій ти народжуєшся, а потім, яку створюєш сам/сама."

Ігри країн Європи

До Дня Європи учні Ніжинської гімназії №17 ознайомити дітей з традиційними іграми європейських країн Європи, їх традиціями та культурою. Адже не всім відомо де та коли виникли відомі види спорту.

Велика Британія- одна з небагатьох європейських країн, яка подарувала світу безліч сучасних видів спорту. Найпопулярніший з них – футбол. Вважається, що ця гра з’явилась на території Англії у ХІІ столітті. Хоча, ігри в м’яч, подібні до футболу, були популярні у Китаї у ІІІ столітті до нашої ери та у Древньому Римі. Окрім футболу на території сучасного Об’єднаного Королівства народились такі розповсюджені види спорту, як бадмінтон, гольф, теніс, сквош, регбі та водне поло.

Футбол та теніс також набули популярності у сусідній країні Великої Британії – у Франції. Попри таку популярність, ці два види спорту розповсюджені у багатьох країнах.Франція також прославилась своїм велоспортом. Адже вона є господинею шосейних триденних велоперегонів Тур де Франс.

Попри те, що Ірландія доволі невелика країна, вона має потужну спортивну історію. Чого тільки вартують гельські ігри, які об’єднують одразу три незвичайні види спорту: герлінг, гельський футбол. За правилами гравці можуть бити м’яч як ногами, так і кулаком. Якщо інші країни Європи переймали одне у одного види спорту, то Іспанія запозичила деякі з них у своїх ексколоній. Так, у Іспанії розповсюджена гра падель.

Учні Ніжинської гімназії № 17 долучились до Всеукраїнської національно-патріотичної онлайн-руханки до Всесвітнього дня руху заради здоровʼя. Метою проєкту є привернення уваги українців до фізичної активності та

наголосити на важливості фізичного здоров’я.

Згідно з даними ВООЗ, понад 80% підлітків з усього світу та

кожна четверта доросла людина не відповідають загальноприйнятим нормам

фізичної активності. Недостатня фізична активність та сидячий спосіб життя

негативно впливають на здоров'я людей.

#НаціональнаРуханка_UBS

Організаторами руханки є ГО «Об'єднані спортом», Державна наукова

установа «Інститут модернізації змісту освіти», Національна скаутська

організація України «Пласт», Федерація легкої атлетики України, ГО

«ЮкрейнЕктів».

Маки пам'яті..

Друга світова війна відкрила руйнівну силу обох тоталітарних режимів - нацистського та комуністичного. Всім відомі злочини нацистів на окупованих територіях України (масові вбивства полоненних, Голокост, розстріли мирного населення, спалення сіл). Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.

Учасники освітнього процесу Ніжинської гімназії № 17 доповнили свій одяг червоним маком – символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у світі.

 

В рамках Всеукраїнського STEM - тижня учитель фізики О. Смелянська провела STEM-урок, який присвячений аварії на ЧАЕС.

STEM-урок поєднує в собі шкільні предмети: математику (розрахунок відстані до атомних станцій від рідного міста); географії ( визначення за картою місця розташування атомних станцій України) та Lego-інженерія (Lego-макета саркофага для ядерного реактора) ; літератури прослуховування творів Л. Костенко та І. Драч присвячених аварії на ЧАЕС.

В рамках Всеукраїнського STEM - тижня учитель хімії А. Дмитренко провела STEM вправу на встановлення взаємозв'язків між валентністю та властивістю речовин.

В рамках Всеукраїнського STEM - тижня учитель математики А. Шепетун на уроці геометрії провела STEM-вправу "Геометрія та папір". Здобувачі освіти 7Б класу вивчали елементи кола та круга на уроці геометрії.

Величезною катастрофою для українського народу, загальнонаціональною трагедією став вибух на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС) вночі 26 квітня 1986 року. Ця аварія і досі вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількість загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.

Учні Ніжинської гімназії N17 вшанували пам'ять загиблих героїв,які віддали своє життя, переглянули документальні фільми про страшні події тих днів, передали в малюнках свої переживання та відчуття.

До Всеукраїнського дня екології джурвіці ( рій "Незламні" ) Ніжинської гімназії N17 висадили дерева у мікрорайоні гімназії. Добра справа школярів - приклад для наслідування.

Із цікавими фактами про виникнення улюбленого одягу багатьох людей по всьому світу ознайомилися учні Ніжинської гімназії № 17 у Джинсовий день, який пройшов 15 квітня.

Із моменту виготовлення деніму, матеріалу, з якого виготовляють джинси, цей одяг знайшов своє сісце в гардеробі мйже кожної людини. Адже він зручний, міцний та стильний. На уроках діти знайомились з історією виникнення джинсів, першим їх використанням, видами джинсових тканин, відомими фірмами, які їх випускають.

Всі бажаючі одягли популярний одяг та поділились своїми думками щодо джинсового одягу.

Учні 8 - 9 -х класів Ніжинської гімназії N17 взяли активну участь у "Шкільному уроці волонтерства". Всі учасники активно обговорювали

соціальні проблеми, які існують у суспільстві, розставляли пріоритети, знайомились з діяльністю відомих українських та іноземних волонтерів Цікава вправа «Види волонтерства» допомогла вибрати вид діяльності, який принесе користь людям. Пам'ятаємо: добра дія має велику силу.

Учні 8 - 9 -х класів Ніжинської гімназії N17 долучились до "ІV вилі Шкільного уроку волонтерства". Адже їм не байдужі соціальні проблеми, як-от: голод, бідність, забруднення довкілля, війна, безхатні тварин.

Разом з дев'ятикласнтками ми говорили про важливе значення волонтерства в нашому житті, та чому важливо брати участь, або самим організовувати волонтерські заходи . Адже волонтерство розвиває наші найважливіші духовні цінності: почуття людяності, патріотизму, співчуття, доброти, взаємодопомоги та взаємопідтримки Своїм досвідом волонтерської роботи поділилась президент гімназії Олена Науменко . Олена взяла участь у конкурсі «Добра справа – шлях до перемоги», який проводився до Всесвітнього дня соціальної роботи з метою поширення ідей та практики взаємодопомоги, волонтерства, підтримки, що є надзвичайно важливим в умовах воєнного стану.

Волонтерська робота Олени посіла II місце, отримавши відповідний диплом та цінний приз. '

Учні переконались, що

кожен з нас може впливати на розвиток України. Іноді результат видно одразу, іноді — через багато років. Але долучитися і творити країну, у якій ти хочеш жити, можна вже зараз. Волонтерство — це передусім можливість впливати на те, що відбувається довкола, ініціювати власні проєкти та змінювати країну.

Об'єднала всіх учасників заходу весела волонтерська руханка

#volunteerCountry

#шкільнийурокводонтерства

І знову тепла, приємна , насичена несподіванками і сюрпризами, казкова зустріч на подвір’ї Ніжинського державного педагогічного університету ім.Миколи Васильовича Гоголя . Доценти кафедри педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту Н. В. Білоусова, О. С. Філоненко, А. А. Бобро, студенти спеціальності 013 Початкова освіта Федоренко Дар‘я, Лобода Вікторія, Лосицька Карина, Волощук Вікторія, Гладка Наталія, Токар Ірина, Зінченко Вероніка, Чайка Вікторія, Ведмідь Валентина, Проха Анастасія, Олексієнко Анна, Кочубей Катерина, Збанко Надія інтригуючи зустріли маленьких здобувачів освіти Ніжинської гімназії 17 та підготували для них цікаву « Скриньку досліджень» . Жодна перешкода не зупинила другокласників. Впевнено і наполегливо вони долали перешкоди, виконували різні завдання ,щоб отримати ключі і якомога швидше відкрити знахідку. Не менш цікаво було дізнатися , який сюрприз чекає на них у тій чарівній « Скрині» по завершенню подорожі. Чарівник і Чаклунка ввесь час спостерігали і все тримали на контролі. Емоції зашкалювали, а енергії не було меж. Ще ніколи так гамірно і весело не було на подвір’ї цього вищого навчального закладу. Ніхто з перехожих не був байдужим, спостерігаючи за цим дійством.

Хочеться висловити щирі слова вдячності всім , хто подарував незабутні враження та позитивні емоції дітлахам у цей нелегкий для всіх нас час. Бажаємо впевненості , бадьорості, здоров'я та натхнення, поваги. любові, удачі та успіху. Нехай кожен день буде креативним , веселим, цікавим та яскравим. Кожна близька людина дарує гармонію , щастя, взаєморозуміння, а обрана професія приносить лише задоволення. Миру всім і перемоги!

Для вихователів дошкільного структурного підрозділу Ніжинської гімназії №17 були проведені «Методичні посиденьки». Вихователі опрацьовували методичні посібники, а саме: порадник «Подбайте про безпеку дітей» та посібник Оксани Гури «Ефективні форми роботи з дітьми в укритті».

На методичному заході керівниками груп були презентовані цікаві матеріали, поради для вихователів. Д. Линник презентувала різні форми роботи з дітьми в укритті, які можна запровадити у ДСП: халабудна технологія, театралізована діяльність, художня творчість, бізіборди тощо.

В. Корман розповіла, що порадник для вихователів «Подбайте про безпеку дітей» підготовлено в межах проєкту ЮНІСЕФ «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні», який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти. Для працівників ДСП корисні поради, яких необхідно дотримуватись, а саме: безпека на дворі, безпека в приміщенні, безпека в умовах війни.

У Ніжинській гімназії 17 відбулося навчання з цивільного захисту, а саме надання домедичної допоги при різних типах ушкоджень. Заняття провели професіонали своєї справи військові парамедики, які розповіли про свою важливу роботу. За матеріалами Інтернету (Парамедик – це боєць, який, крім того, здатний надати допомогу побратимам. Поводження зі зброєю, фізпідготовка – це основа всього. З медичної точки зору, мова – про вміння накласти турнікет, забезпечити дихання людині, у якої цей процес відсутній, користуватися бандажем. Цього має вистачити для евакуації з окопу.)

Під час навчання педагоги, технічні працівники мали можливість навчитись надавади медичну допомогу. Дякуємо ЗСУ за можливість працювати, навчати дітей і просто жити.

Щастя тут !...

Щастя — це тема, яка завжди цікавить людей. … Це питання, на яке не існує однозначної відповіді. У кожного воно своє. Для одних - це матеріальний достаток та визнання, для інших - здоров’я, кар’єра, а для когось -це можливість допомагати іншим, бути потрібним, ділитись теплотою своєї душі. Щастя — це вміння бачити красу у звичайних речах, можливість кохати та бути коханим, робити світ навколо кращим. Щастя неможливо описати словами. Іноді відсутність неприємностей — це вже щастя. І коли щаслива людина ділиться своїм щастям з іншими, то життя стає яскравішим .

До Всесвітнього дня щастя учні 5-9 класів Ніжинської гімназії№ 17 показали своє бачення щастя, знявши коротенькі відео.

У рамках Тижня громадянського виховання для учнів 9-х класів соціальним педагогом В.Нечипоренко та педагогом-організатором А.Дмитренко була проведена гра «Країна гідності». Гравці як члени парламенту однойменної країни ухвалювали рішення про соціальну політику у рамках плану розвитку країни на найближчі п’ять років, щоб вивести країну з кризи. Обирали сферу політики, де вони реалізовували свої рішення. У ході гри учасники зробили висновок, що саме соціальні права є необхідними для повноцінної участі у житті суспільства та держава повинна сприяти реалізації соціальних прав громадян.

Усім відомо, що ігри відіграють важливу роль у розвитку дитини. Гра мотивує, сприяє розвитку комунікативних навичок, навчає критичному мисленню для розв’язання проблем та заохочує дитину до роботі в команді.

Учні 7 Б класу Ніжинської гімназії N17 взяли активну участь у

Інтерактивній ігровій програмі «ІгроДвіж» в рамках проекту "Я серед своїх".

Цікаві, пізнавальні, розвиваючі завдання не тільки поглибили знання школярів, але й об'єднали у команди.

Неймовірна атмосфера позитиву надовго запам'ятається і організаторам, і учасникам.

Організатори заходу: ВМГО "Національна Організація Скаутів України" та

Ніжинський міський молодіжний центр за сприяння Управління освіти

Ніжинської міської ради.

Модераторка заходу - ігромайстриня Наталія Мієдінова

Facebook - https://www.facebook.com/NizhynYouthCenter

Іnstagram - https://www.instagram.com/nizhyn_youth_center

Учнівське самоврядування - це управління самими школярами справами учнівського колективу. Це перші кроки в самостійне життя, відповідальність за власні вчинки та дії.

Завершився ІІ етап конкурсу "Моделей унівського самоврядування", який проходив

у форматі гри «Що? Де? Коли?»

Питання до гри , які підготував керівник гуртка "Найрозумніший" Василь Сурков, вміщали інформацію, яка охоплює великий об’єм матеріалу.

Діти розширили свій кругозір, отримали великий заряд енергії від спілкування з однодумцями під час чаюванння.

Наша команда отримала подяку Управління освіти Ніжинської міської ради та подарунки.

Всі задоволені та щасливі, адже мали змогу реалізуватись, обговорити свої плани.

Даний захід був організований Управлінням освіти Ніжинської міської ради та гуртком "Лідер" у Ніжинському будинку дітей та юнацтва в рамках проєкту "Лідерство об'єднує" в межах програми UPSHIFT.

«Ця публікація була створениа в межах програми UPSHIFT, яку в Чернігівській реалізує "Агенція локальних ініціатив" за підтримки ЮНІСЕФ та та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. ЇЇ зміст є відповідальністю учасників програми UPSHIFT та необов'язково відображає позицію ЮНІСЕФ, Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини та німецького державного банку розвитку KfW».

#UPSHIFT_Chernihiv

#Upshift

#Лідер

#ЛігаСтаршокласників

#ligastarnizhyn #НБДЮ #учнівське_самоврядування #молодіжніпрацівникиНіжина #Ніжин_молодіжний

Вони для нас виборюють життя

В Україні 14 березня встановлено День українського добровольця. У цей день учні Ніжинської гімназії N17 вшановали тих, хто є прикладом та взірцем патріотизму, любові до України, небайдужості до її долі, незламності духу та активної життєвої позиції.

Учні 7-х класів зустрілись із захисниками Ніжина, які у перші дні повномасштабного вторгнення російських військ стали на оборону Ніжина, які першими відгукнулися на заклик захистити рідну землю, першими стримували ворожу агресію.

Нині добровольцем став увесь наш народ. Наша готовність захищати Батьківщину є запорукою Перемоги!

Наркотики - одна з найбільших загроз сучасних підлітків.

Вживання наркотичних речовин може призвести до серйозних наслідків для здоров'я, викликати залежність, психічні розлади, погіршити соціальну адаптацію.

З метою обізнаності та профілактики з даної проблеми для учнів 7-8 класів фахівцем Ніжинського наркологічного диспансеру Дмитром Проніним була проведена дуже змістовна та пізнавальна лекція.

У рамках щорічної акції "Жінки, знайте свої права" в Ніжинській гімназії №17 для учнів 8-9 класів представницею НММЦ пані Ольгою була проведена антидискримінаційна гра "Бути жінкою" з метою привернути увагу до необхідності боротьби з гендерними стереотипами та дискримінацією жінок. Гравчині і гравці потрапляли в ситуації з реального життя, боролися за свої права, долаючи перешкоди та упередження на шляху до успіху. Окрім цього психологиня В.Нечипоренко провела заняття з елементами тренінгу на тему "(Не)дрібниці у стосунках" де учні дізнавалися, як будувати здорові стосунки і не потрапляти під психологічне насильство, уміти розпізнавати аб'юзера та захищати свої права.

Вчіться робити добрі вчинки! Здавна вважається, що доброта — одна з найважливіших рис характеру людини. Тому в народних казках добро завжди перемагає зло, а світло — темряву. Тож зробимо так, щоб добро перемагало не тільки в казках, а й у житті! Якщо ми об’єднаємося заради цієї мети, в нас все вийде. Хороших, добрих людей на світі більше, недобрих та злих.

Члени учнівського самоврядування та члени команди "Незламні" Ніжинської гімназії N17 разом з " Кухарською зграєю Вовченят" долучились до приготування сухих харчових наборів для наших захисників. Діти переконались, що

для добрих справ не треба чекати слушної нагоди, їх треба робити щодня.

Разом ми — сила!

Наше майбутнє - в наших руках

Учнівське самоврядування – це спосіб залучення учнів до активної громадської діяльності, участі у житті навчального закладу, громади. На базі Ніжинського будинку дітей та юнацтва був проведений міський Форум учнівського самоврядування "Лідерство об'єднує, який був організований Управлінням освіти Ніжинської міської ради та гуртком "Лідер" у Ніжинському будинку дітей та юнацтва в рамках проєкту "Лідерство об'єднує" в межах програми UPSHIFT.

Члени учнівського самоврядування Ніжинської гімназії N 17 поринули у активний діалог з питань лідерства та учнівського самоврядування разом

з експертами: Градобик Валентиною Валентинівною (начальник управління освіти Ніжинської міської ради),

Тимченко Анжелою Володимирівною (директор Комунального закладу Ніжинський міський молодіжний центр, екскоординатор гуртка "Ліга старшокласників"),

Тронь Єлизаветою - (студентка коледжу культури та мистецтв, екс-президент "Ліги старшокласників", вокалістка, абасадорка Молодіжного центру , членкиня ГО « ЛІМ »),

Степновою Єлізаветою (президент гуртка "Лідер" при Ніжинському будинку дітей та юнацтва).

Залучені експерти відповідали на запитання, ділилися власним досвідом, спільно з лідерами знаходили різні шляхи залучення та заохочення учнів до активної роботи. В цілому будували майданчик діалогу важливих питань, що стосуються лідерства та учнівського самоврядування.

Не менш цікавим був ІІ блок форуму " Груповий інтенсив- Лідерство у моєму житті".

Дана частина складалася із трьох майданчиків, із чудовими та креативними експертами :

Гуторка Катерина - головний спеціаліст відділу міжнародних зв'язків та інвестиційної діяльності.

Гомоляко Роман - заступник директора Комунального закладу Ніжинський міський молодіжний центр.

Демчук Софія - студентка Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, волонтерка Громадської організації "Час для нас"

Експерти приготували для учасників різні інтерактивні вправи, а також свою власну історію становлення як лідера та активної молодої людини.

Фінальною роботою Форуму стало - створення неймовірної стіни лідерства, де кожен учасник залишив свої враження та власну думку щодо лідерства та учнівського самоврядування.

Це було класно, круто, цікаво та продуктивно

Педагоги Ніжинської гімназії 17 постійно працюють над підвищенням педагогічної майстерності. У закладі відбувся майстер-клас від вчителів, які атестуються у 2023-2024 н.р. ЗДНВР Л. Власенко запропонувала педагогам створити лепбук "Мій найкращий урок у 20232024 н.р."

Учитель початкових класів Л. Трохименко запропонувала проєкт "Створення макетів сонячної системи". Учитель фізкультури Ю. Мовчан запропонував вправи "Інтелектуальні вправи на уроках фізкультури". Організатори майстер-класу продемонстрували цікаві ідеї для уроків.

"Засвоюючи рідну мову, дитина засвоює не самі тільки слова, їх сполучення та видозміни, але безліч понять, поглядів на речі, велику кількість думок, почуттів, художніх образів, логіку і філософію мови...", - так вважав К. Ушинський. Сьогодні дев'ятикласники Ніжинської гімназії 17 зійшлися у "Мовному багатоборстві", щоб ще раз переконатися, що володіння рідною мовою - одна з важливих ознак високої культури та освіченості людини.

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Адже мова-це душа нації,її генетичний код, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ. До відзначення цього свята долучилися здобувачі освіти 5А,8А,Б класів Ніжинської гімназії 17. Винахідливість,допитливість, кмітливість,креативність стали в нагоді п'ятикласникам і восьмикласникам під час проведення заходу "Мовний БАТЛ". З досить цікавою та різноманітною інформацією ознайомилися учні під час показу презентації " Цікаві факти про мову". Учні твердо усвідомили,що мову треба шанувати,берегти і розумно збагачувати.

21 лютого вихованці молодшо-середньої групи "Калинка" ДСП Ніжинської гімназії № 17 відзначили Міжнародний день рідної мови, підтримуючи марафон #смакуй_мову_на_слово! Мова... Яка ти багатогранна, ніжна, ясна, як промінчики сонця, що яскравим сяйвом осипають землю добром та радістю. Повна ніжності, як весняний первоцвіт, повна сил, як кремезний дуб широколистий, повна вогню, як спалах новонародженої зірки. Ти квітуєш пелюстками слів у морозних думах полину, даєш поетові дужі крила, щоб зміг піднятися у височінь, ученим відкриваєш мудрість людської душі. Тобі рости, рости і не в'янути, бо у серці твоїм, мова рідна, — "великого народу ніжна і замріяна душа"!..

Небесна Сотня! У кожного з нас з’являються свої асоціації, коли ми чуємо ці слова. Кожен українець пишається тим, що такі люди народжуються на нашій землі – сміливі, свідомі, ті, які готові боротися за справедливість, ті, які у найважчих умовах, до останнього, виборюють благородну ціль. Герої Небесної Сотні – це ті люди, які створили основу для майбутньої України, ті, кому ми завдячуємо надією та вірою у щасливе майбутнє. До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні учні

Ніжинської гімназії N17

взяли участь у тихій акції " Ангели пам'яті", класні керівники провели інформаційні хвилини.

Ангели символізують душі загиблих борців за свободу та перемогу світла над темрявою.

Вибір професії є одним з найважливіших рішень у житті кожної людини. Цей вибір може вплинути на кар'єру, задоволення від роботи, фінансовий стан, а також загальне задоволення від життя. Тому важливо підходити до цього питання з усією серйозністю і обдуманістю.

Одним з перших кроків у виборі професії є самопізнання. У рамках Тижня професійної орієнтації здобувачі освіти 9 –х класів Ніжинської гімназії №17 за допомогою практичного психолога В.Нечипоренко визначали свої інтереси, сильні та слабкі сторони. Досліджували нахили до певних видів діяльності. Дізнавалися, які професії є трендовими та затребуваними на сучасному ринку праці.

Спілкувалися з спеціалістом Ніжинської філії Черніговського ОЦЗ І.Бондаренко. Вона поділитися своїм досвідом та рекомендаціями, як зробити правильний вибір майбутньої професії, оцінити перспективи різних кар’єрних шляхів. Проінформувала про існуючі платформи де можна ознайомитися з професіограмою будь-якої професії.

Життя дається для добрих справ

(народна мудрість)

Для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта, є особливий день - Міжнародний день спонтанного прояву доброти.

Уперше свято запровадили в американському місті Денвері ще 1995-го року, проте з кожним роком це свято набуває все більшої популярності та заохочує всіх робити спонтанні добрі справи.

У більшості людей вважається, що доброта — це акт виявлення турботи про інших, близьких та незнайомих людей без очікування на те ж саме у відповідь. Проте піклуючись про інших, ми зокрема піклуємося й про себе. Адже роблять добрі справи люди зі світлою душею та відкритим серцем.

Долучитися до відзначення Дня спонтанного прояву доброти дуже просто – посміхніться незнайомцю на зупинці, подякуйте водієві громадського транспорту за безпечну поїздку чи напишіть лист підтримки чи висловлення вдячності тому, хто опинився у скрутній ситуації.

Учні Ніжинської гімназії N17 вирішили допомогти евакуйованим із Херсонщини тваринам зібравши корм, пелюшки та серветки.

Про роботу волонтерів Ніжинського притулку учням 5 - 7 -х класів розповіла надзвичайна людина , відома волонтерка - Ірина Павлова.

У єдності - сила!

За свою багатовікову

історію український народ, обороняючи власні кордони, свободу й гідність, ніколи не спокушався на чужі землі, не прагнув підкорити інших, не нав'язував їм своєї волі. Він завжди жадав миру, злагоди й братерства. Це кредо втілив у своєму "Єретику" безсмертний Кобзар, що бачив майбутнє України як велике об'єднання слов'ян, федерацію окремих незалежних республік із столицею у Києві.

До Дня єднання України учні Ніжинської гімназії N17 взяли активну участь у караоке пісень, у яких оспівана любов до Батьківщини та її народу " У серці кожної дитини живе любов до України".

Наш народ завжди славився талановитими, співучими людьми. На сьогоднішньому заході ми ще раз у цьому переконались. Адже пісня об'єднувала людей, допомагала у скрутну хвилину.

"То ж візьмемося міцніше за руки, як у тому "живому ланцюзі", й доведемо усьому світові, що

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине.

От де, люди, наша слава,

Слава України!"

Шість мільйонів сердець.

Україна на державному рівні приєдналась да Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, який відзначається 27 січня. Саме у цей день у 1945 році союзні держави перемогли нацистську Німеччину в Другій світовій війні. Учні Ніжинської гімназії N17 вшанували пам'ять загиблих євреїв, переглянули  відеоматеріали, які свідчать про тяжкі злочини нацистів, обговорили документальні  свідчення тих, кому вдалося вижити. Ми повинні пам'ятати про переломні моменти нашої історії, адже усвідомлюючи минуле, можна розрахувати на мир та єдність у майбутньому.

У День Соборності та Злуки,

Із заходу на схід

Всі візьмемося за руки,

Бо один ми рід.

Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну, незалежну, соборну державу. Так, 22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

З метою формування національної свідомості учнів, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в Ніжинської гімназії N17 було проведено ряд цікавих та пізнавальних заходів.

Класні керівники 1- 4-х класів підійшли до проведення Дня Соборності креативно і творчо. Учні не були сторонніми спостерігачами, а взяли активну участь: читали вірші, створювали кола єднання, серце та віночок єдності, розфарбовували тематичні розмальовки, виготовляли проєкти про Україну.

Члени учнівського самоврядування 5 - 9-х класів стали активними учасниками створення Карти єдності України, на якій кожен клас визначав область за контурами, позначав обласний центр, площу, регіональні страви, вишивку, визначні та цікаві місця.

У співпраці з заступником директора НММЦ Романом Гомоляко для учнів 5 - 6-х класів була проведена настільна гра "Вікторина Україна", для 7 - 8-х класів - гра "Be Ukrainian". Учасники ігор дізнались про цікаві факти з історії, культури, географії та архітектури України.

Проведені заходи, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Уже стало традицією проведення у Ніжинській гімназії 17 шкільної олімпіади з академічної доброчесності. Олімпіада проводилась серед учнів 9 класів. Переможцями гімназійної олімпіади з академічної доброчесності стали учні гімназії:

І місце – Губар М., Гузій Д, 9Б клас;

ІІ місце – Шаркова А., 9Б клас, Метальнікова А., 9А клас;

ІІІ місце – Сунка М., Канахівський М., 9Б клас. Вітаємо переможців і сподіваємось, що в житті вони будуть дотримуватись принципів академічної доброчесності.

Соломинка для коктейлів - один з найстарших за віком столових приборів в історії людства. На розкопках шумерських гробниць археологи знаходили тонкі трубочки, виготовлені із золота та срібла віком приблизно 3000 років до нашої ери. Жителі Південної Америки здавна використовували дерев'яні трубочки - бомбільми, через які пили відомий і зараз напій - чай мате.

" Коктейль здоров'я: приготуй та смакуй" - під таким гаслом пройшов у Ніжинській гімназії N17 День народження соломинки для коктейлів. Учні готували, смакували та ділились рецептами улюблених коктейлів. Молодші школярі створювали колажі " Мій рецепт корисного коктейлю ". Адже коктейлі - це не тільки вишуканий смак, але й користь.

До Дня пам'яті захисників Донецького аеропорту дев'ятикласники Ніжинської гімназії N17 переглянули документальні кадри про мужність українських воїнів, які протягом 242 днів стояли на захисті стратегічного об'єкта, допомогу та підтримку водонтерами наших захисників.

За свою стійкість та незламність захисників назвали "кіборгами". Вони стали символами мужності та відданості. Школярі активно включились в обговорення фільму разом з працівником НММЦ Ольгою Опанасенко, висловлювали власні думки, ділились досвідом волонтерської роботи.

Важливим чинником, що впливає на професійну успішність сучасного педагога та якість навчально-виховної роботи, є його емоційна компетентність/ інтелект як якість, що характеризує уміння управляти власним емоційним станом та створювати сприятливу атмосферу контакту у колективі. Від представників цієї професії вимагається не тільки добре знайти свій предмет, методи викладання, а й бути підготовленими до продуктивної комунікації, емоційно розумної поведінки, позитивної взаємодії, володіти способами самозбереження психічного здоров’я та профілактики «професійного вигорання». 9 січня 2024 року в Ніжинській гімназії №17 був проведений тренінг «Емоційна компетентність сучасного педагога». Тренерами О. Смелянською, А. Шило були проведені цікаві, корисні вправи: «Мій настрій», «Портрет емоційно-компетентної людини», «Словник емоцій та почуттів», «Корисні та шкідливі емоції», «Передати одним словом», «Емоційна підзарядка», «Ресурс». Педагоги, ще раз переконались, управління собою – це уміння людини вибрати серед широкого спектру можливих у конкретний момент емоцій ту, яка допоможе їй ефективно працювати і взаємодіяти з людьми. Емоційно компетентна людина уміє управляти власними емоціями, тобто може оцінити ситуацію з різних позицій, побачити варіанти реакцій на неї.

Вітаємо ученицю 3А класу Ніжинської гімназії 17 Євтушенко Олександру (вчитель Т. Линник) за зайняте ІІ місце у ІV Відкритому марафоні з української мови.

На відміну від учнів, для яких канікули є відпочинком, для педагогічних працівників період канікул є робочим часом.

Тож, з метою емоційного розвантаження та відновлення ресурсів у Ніжинський гімназії №17 для вчителів був проведений психологічний практикум "Арт-терапія з ароматом кави " у творчій співпраці В.Нечипоренко та Н.Миколенко.

Арт-терапія допомагає зняти тривожність, покращити настрій, розслабитися.

Цей процес дозволяє зосередитися на деталях і забути про всі проблеми і турботи. Крім того, аромат кави допомагає заспокоїти нервову систему і підвищити концентрацію.

Це не тільки корисний метод для зняття стресу, але й цікавий спосіб виявити свої творчі здібності.

Погляньте, яка вийшла краса...

У рамках акції 16 днів проти насильства в Ніжинській гімназії з 25 листопада - 10 грудня, соціальним педагогом В.Нечипоренко проводилися заходи щодо до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого ставлення до дітей, протидії торгівлі людьми, захисту прав жінок, булінгу та толерантного ставлення до людей з позитивним статусом ВІЛ/СНІД.

Просвітницька роботи спрямована на формування в здобувачів освіти уявлень та знань щодо явища насильства, форм, методів його попередження та подолання, а також розуміння , що будь - які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.

#розірви коло насильства

#не мовчи

Святий Миколай носить форму ЗСУ. Незабутні святкові зстрічі в Ніжинській гімназії № 17. Тут можна було позмагатись із справжнім командиром, пограти із Героєм України на влучність та швидкість, первірити рідного діда на вправність, послухати розповідь молодого воїна, переглянути відеохроніку оборони Ніжина, взяти уроки долікарської допомоги у мами-воєнного медика. Ось так і плететься мереживо життя.

Трошки із історії. В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо, а з кінця XX століття — волонтерами.

Сьогодні волонтерство — це одна з найважливіших справ, які може зробити людина. Волонтерство допомагає покращити життя інших людей та змінити світ на краще. «Кожна людина, хоча б раз, була волонтером» - зазначила Наталія Забіла на зустрічі із семикласниками Ніжинської гімназії №17. Наталія Забіла – волонтер Благодійної Організації «Зграя Вовченят» та координатор «Кухарської Зграї Вовченят».

Війна завжди призводить до найважчих випробувань для людей та суспільства в цілому. Стрімко зростає потреба в допомозі для військових, цивільних жертв і всіх, хто постраждав від конфлікту.

Під час війни волонтери Благодійної Організації «Зграя Вовченят» займаються різними видами діяльності: допомагають військовим, забезпечують гуманітарну допомогу постраждалим, підтримують людей, які залишилися без домівок. Важлива, як фізична, так і моральна підтримка.

Кухарська зграя виготовляє супи, молочні каші, пакують набори для приготування узвару та роблять індивідуальні енергетичні перекуси «Смаколики» та інше. Молодші школярі залишають малюнки, поробки, вироби з бісеру або інші цікавинки, які потім передають воїнам разом із продукцією. Захисники та захисниці їх дуже чекають, люблять і цінять!

Дякуємо волонтерам за їхню важку, але таку корисну роботу.

Вітаємо всіх волонтерів з Міжнародним Днем волонтера.

Нехай Ваша людяність стане прикладом для інших. Нехай у Вас завжди буде підтримка і можливість творити чудеса. Бажаємо, щоб Ваше життя було наповнене міцним здоров'ям, достатком, турботою та увагою рідних!

Про волонтерський рух в Україні сьогодні із захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтерської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав українців, створив громадські організацій, групи людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем сьогодення.

Учасники освітнього процесу Ніжинської гімназії N17 активні учасники волонтерських заходів та акцій. До Дня волонтера учні 8-х класів та джурівці(середня група) взяли участь у Волонтерському молодіжному форумі "Платформа молодіжних змін через практики волонтерства : життєстійкість у дії", який проходив у стінах НДУ імені Миколи Гоголя. Учасники форуму ознайомились з практиками волонтерства у Ніжині, ефективними техніками відновлення ресурсів та практиками психологічної самодопомоги.

Президент гімназії Олена Науменко - одна активісток міста за особливий внесок у розвиток волонтерства в місті Ніжині та за підтримку життєстійкості громади нагороджена Подякою.

Кожна людина є неповторною та цінною. Усі люди різні, але прагнення бути гідною людиною притаманне кожному. Недарма батьки та вчителі намагаються зробити все можливе, щоб діти виросли гідними людьми.

У нашому житті зустрічається усе: радість та сум, перемоги та втрати. Ми зустрічаємось з болем, підступністю. Але тільки від кожного з нас залежить: чи гідно ми витримаємо різні складні життєві обставини, знайдемо правильний вибір, зберігши людяність гідність.

Учні 6Б класу Ніжинської гімназії N17 переконались, що гідні вчинки роблять людей щасливими.

Гідність як цінність постає однією з визначальних характеристик сучасної людини, тому про неї говорили учні 9-х класів Ніжинської гімназії N17 під час зустрічі за круглим столом на тему: " Гідність - це.."

Учні наголосили, що гідна людина має самоцінність, розуміє наскільки важливо бути собою й вміти з повагою і тактом ставитись до інших.

Це людина не та у якої немає недоліків, а та у якої є чесноти. Безумовно

гідність проявляється в поведінці людини, в шанобливому ставленні до себе та інших, в умінні бути відповідальним за свої вчинки.

Гідність також пов’язана зі здатністю проявляти милосердя та співчуття. Гідна людина не гордиться своїми успіхами, не підноситься над іншими, а навпаки, намагається створювати гармонійне оточення й підтримувати рівноправні стосунки з іншими людьми.

Отже, гідність — це сила духу, що допомагає нам стати кращими версіями самих себе, бути людьми у всьому словесному значенні цього слова. Гідна поведінка, повага до інших, співчуття, милосердя та незламна воля — ось ознаки справжньої гідної людини.

#gdignity

#gdgnityUkraine

Гідність як цінність постає однією з визначальних характеристик сучасної людини, саме тому про неї говорили учні 9-х класів Ніжинської гімназії N17 під час зустрічі за круглим столом на тему : " Гідність - це.."

Діти наголосили, що гідна людина має самоцінність, розуміє наскільки важливо бути собою та вміти з повагою і тактом ставитись до інших.

Це людина не та, у якої немає недоліків, а та у якої є чесноти. Безумовно

гідність проявляється в поведінці, в шанобливому ставленні до себе та інших, в умінні бути відповідальним за свої вчинки.

Гідність також пов’язана зі здатністю проявляти милосердя та співчуття.

Отже, гідність — це сила духу, що допомагає нам стати кращими, бути людьми у всьому значенні цього слова. Гідна поведінка, повага до інших, співчуття, милосердя та незламна воля — ось ознаки справжньої гідної людини.

#gdignity

#gdgnityUkraine

...Історія нас горем вчить,

Щоб не забулось незабутнє.

Бо там, де пам'ять не мовчить,

Там щастям повниться майбутнє.

Історія країни – це не підручник, а те, що зробили з кожним із нас до нашого народження. Це частина історії кожної української родини. Ми успадковуємо родову пам’ять. А разом із нею – страхи, тривоги й “якісь дивні звички”, наприклад, невміння викидати їжу, навіть коли вона зіпсувалася. Ми завжди пам'ятаємо, що хліб - святй! У нас є різні види пам’яті, одна з них – генетична. Вона хберігає все, що відбувалося в нашій історії. Наприклад, у XX столітті ми отримали різні травми, які зачепили весь народ: Голодомор, Друга світова війна, репресії. Втім, із часом це почало забуватися. XXI століття , нажаль, принесло нам повномасштабну війну, і це знову відродило генетичний пласт пам’яті...

До Дня пам'яті жертв голодоморів у Ніжинській гімназії N17 класними керівниками проведені інформаційні хвилини, учні 6-7 класів переглянули документальні фільми " Діти великого голоду", "Бабусю, розкажи про Голодомор". Всі бажаючі мали можливість ознайомитись з тематичною виставкою літератури у бібліотеці закладу. Учні 5 - 9 -х класів долучились до акції "Свічка пам'яті".

Уроки пам’яті стають для нас внутрішнім ресурсом у ці нелегкі часи.

До державного свята Дня Гідності та Свободи з 21 листопада до 10 грудня Ніжинська гімназія N 17 долучилась до Всесвітнього Дня Гідності, мета якого - керуватися почуттями власної гідності у своїх повсякденних дії.

Цьогоріч учні початкових класів залюбки розфарбували символічні серця, створивши власні орнаменти. Старшокласники розширили свій кругозір, ознайомившись з матеріалами тематичного плаката. Члени учнівського самоврядування на чолі із ЗДНВР Людмилою Власенко взяли активну участь у загальноміському заході Ліги Старшокласників про роль та завдання учнівського самоврядування на сучасній школі.

#gdignity

#gdignityUkraine

Генеральною асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року була прийнята Конвенція про права дитини, яка вважається світовою конституцією для дітей. Україна ратифікувала конвенцію 27 вересня 19991 року, й відтоді цей документ став частиною національного законодавства.

До Всесвітнього дня дитини у Ніжинській гімназії N17 були проведені цікаві та корисні заходи. Учні початкових класів виготовили яскраве панно "Ми хочемо миру !", написавши на символічних кольорових долоньках побажання всім дітям світу. На перервах учні 6 - 9 класів відвідали арт- простір "Веселка відкриттів", який розмістився у "Містечку майстрів". Джурівці та члени учнівського самоврядування вчили всіх бажаючих плести синьо - жовті браслети для наших захисників, виготовляти новорічні іграшки та ліпити з пластиліну символ Дня. Учні 5 А та 5 Б класів з великим задоволенням відвідали майстер - клас з виготовлення панно з ниток та цвяхів, який провів Роман Гомоляко - заступник директора НММЦ . Учасники освітнього процесу взяли участь у благодійній акції "Добра дитячого криниця"по збору теплих шкарпеток для наших захисників.

Протягом дня у гімназії панував піднесений настрій, на обличчях дітлахів сяяли посмішки.

Толерантність — це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями. Таку думку висловив Кофі Аннан, Генеральний секретар ООН (1997-2006), лауреат Нобелівської премії миру.

16 листопада в День толерантності здобувачі освіти Ніжинської гімназії №17 мали можливість також, поділитися власним баченням цього поняття в рамках марафону "Вільний мікрофон" (бліц інтерв'ю). Цікаво було чути дотепні відповіді та нестандартні життєві ситуації дітей в яких вони проявляли свою терпимість.

Усі прийшли до висновку, що толерантність - це гармонія у різноманітті.

На передодні Дня толерантності в Ніжинській гімназії № 17 пройшов День тиші. Війна завдає фізичних травм великій кількості людей. Серед них не лише військові, а й цивільні українці і навіть діти. Кількість людей з інвалідністю, на жаль, лише зростає. Важливо, щоб кожен міг сприйняти і усвідомити унікальність інших. Особливі риси деяких людей не мають стати перепоною в спілкуванні з ними. Коли виникає страх чи зневага до інших, з'являється дискримінація та нетерпимість. Також це можна назвати відсутністю толерантності. Ніхто з нас не народжується толерантним – це культурна звичка, яка формується з дитинства або яку ми самостійно формуємо в дорослому житті. Педагоги гімназії прагнуть навчити дітей базовим принципам толерантності. Вона знімає бар’єри. Протягом дня всі учасники освітнього процесу гімназії мовчали, намагались спілкуватись мовою жестів, міміки. І це було, скажу вам, не просто. І хоча триклята повітряна тривога зіпсувала плани дня, мовчазне навчання продовжилось в укритті. 16 жовтня у Міжнаро́дний день толера́нтності, всі бажаючі здобувачі освіти гімназії зможуть у вільний мікрофон висловити свої відчуття, розповісти про складнощі спілкування, зробити власні висновки щодо рівного та однакового ставлення до людей, яке базується на повазі, а не на страху чи жалю. Там, де є дискримінація, не може бути спокою та мирного співіснування

Доброю традицією для багатьох країнах світу стало святкування Всесвітнього дня доброти. Згідно з дослідженнями психологів та лікарів, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються, життєрадісні, володіють кращим імунітетом, а значить - вони менше хворіють. Адже чуйність супроводжується душевним підйомом, покращує настрій.

Джурівці Ніжинської гімназії N17 ( рій "Незламні соколята"- молодша група) у День доброти поповнили своїми добрими справами Скриньку доброти, годували безпритульних тварин, наповнювали зерном годіанички.

Школярі переконались, що добрі справи потрібно робити не тільки цей День, але і щодня, бути добрим безмежно і безкорисливо.

Канікули для педегогів-це можливість зайнятися саморозвитком, самоосвітою. Для педагогів гімназії був проведений круглий стіл "Розвиток навичок самооцінювання та взаємооцінювання навчальної діяльності дітей гімназії", який підготували вчителі-методисти О.Костюченко, А .Шепетун та молодий вчитель географії Т.Медвідь. Під час круглого столу педагоги могли дізнатись: з цілями самооцінювання та взаємооцінювання, критеріями оцінювання, інструментами самооцінювання та взаємооцінювання.

 

Команда "Крок" Ніжинської гімназії № 17 у складі вчителя географії та основ здоров'я Т. Медведя, учениці 8А класу Н. Гурбич мами С. Приходько 25 жовтня 2023 року взяли активну участь у мовознавчому інтелектуально-розважальному турнірі до Дня української писемності та мови у рамках міської Програми розвитку та функціонування української мови у закладах освіти «Сильна мова — успішна держава», який відбувся в Будинку дітей та юнацтва, організований і проведений Управлінням освіти Ніжинської міської ради та Міським центром професійного розвитку педагогічних працівників.

Команда «Крок» показала гарні знання з української мови, української пісні в інтелектуально-розважальному турнірі «До рідного слова – торкнімось душею!» та отримали заохочувальний приз і подарунки від Управління освіти Ніжинської міської ради.

 

Разом до Перемоги !

Мільйони українців об'єднав один біль, одна історія, одні думки та переживання. Гучні звуки сирени замінили будильники та шкільні дзвінки. На світ тепер дивимось через заклеєні вікна будинків. Війна живе в думках кожного із нас. Зі страхом за себе та близьких, вірою в ЗСУ ми виборюємо Перемогу, посильно допомагаючи нашим захисникам.

Учасники освітнього процесу Ніжинської гімназії N 17 долучились до загальношкільної акції по плетінню маскувальної сітки " Разом до Перемоги !" .

Найактивнішими були джурівці. (середня група), які разом з однокласниками під час канікул долучились до доброї справи.

Милосердя та доброта - людства два крила

Благодійність - це риса, яка належить до найбільших проявів гуманності. Це такий особливий стан душі, коли у людини розкривається її внутрішній світ. Дуже не просто жертвувати своїми інтересами, співчувати комусь, підтримувати та поспішати на допомогу.

З метою привернути увагу суспільства до проблем людей поважного віку, одиноких та непрацездатних громадян учасники освітнього процесу Ніжинської гімназії N 17 взяли участь у благодійній акції " П'ять картоплин" по збору овочів, продуктів харчування, яку проводить Ніжинська організація Товариства Червоного Хреста України .

Члени учнівського самоврядування та учасники команди " Незламні"(середня група) сортували та відвантажили овочі.

Добрі справи дітей - приклад для наслідування.

Поспішайте творити ДОБРО !!

На базі Ніжинської гімназії №17 продовжує реалізацію проєкт «Я в ресурсі!:техніки зцілення та підтримка психічного здоров'я під час війни», спрямованого на підвищення резильєнтності до переживання наслідків стресу підлітків після психотравмувальних подій.

У період з 09.10 - 13.10.23 р. менеджерами проєкту психологом В.Нечипоренко, педагогом-організатором А.Дмитренко були проведені ігри для зняття напруження. Під час ігрової діяльності учасники проєкту отримали позитивні емоції, розслабилися фізично та емоційно і, головне переконалися що гра має великий вплив на ментальне здоров’я.

Проєкт відбувається у межах навчальної програми «Лабораторія Відповідальних Громадян», яка реалізується ГО «Лабораторія Ініціативної Молод» і в межах проєкту « ТиХо» який реалізує ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця» за підтримки Уряду Японії і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

https://www.facebook.com/NizhynYouthCenter

https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory

https://www.facebook.com/teplitsia

https://www.facebook.com/UNICEFUkraine

https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory/

#ЛВГ

#Лабораторія_Відповідальних_Громадян

#UNICEF

#ГО_ЛІМ

#НІЖИН_МЦ

На базі Ніжинської гімназії №17 продовжує реалізацію проєкт «Я в ресурсі!:техніки зцілення та підтримка психічного здоров'я під час війни», спрямованого на підвищення резильєнтності до переживання наслідків стресу підлітків після психотравмувальних подій.

У період з 02.10 - 06.10.23 р. менеджерами проєкту психологом В.Нечипоренко, педагогом-організатором А.Дмитренко були проведені арт-терапевтичні заняття «Малюю страхи - долаю надокучливі думки та хвилювання». Під час занять учасники проєкту вчилися розрізняти страхи (біологічні, соціальні, екзистенційні), ділилися переживаннями, пов’язаними з власними страхами, дізнавалися про конкретні діючі прийоми і методики, які реально допомагають перемогти страхи і тривоги самостійно і в короткі терміни.

Проєкт відбувається у межах навчальної програми «Лабораторія Відповідальних Громадян», яка реалізується ГО «Лабораторія Ініціативної Молод» і в межах проєкту « ТиХо» який реалізує ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця» за підтримки Уряду Японії і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

https://www.facebook.com/NizhynYouthCenter

https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory

https://www.facebook.com/teplitsia

https://www.facebook.com/UNICEFUkraine

https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory/

#ЛВГ

#Лабораторія_Відповідальних_Громадян

#UNICEF

#ГО_ЛІМ

#НІЖИН_МЦ

Учасники освітнього процесу Ніжинської гімназії N 17 долучились до загальношкільної акції " Разом до. перемоги !", ініційованої членами команди "Незламні"(середня група). Власноруч виготовлені символічні сувеніри учні передали нашим захисникам.

У рамках Днів козацької слави. відбулись змагання серед учнів 9-х класів Ніжинської гімназії №17 з прикладних видів спорту :

реретягування канату, підтягування, піднімання гирі, згинання та розгинання рук на брусах, жим штанги лежачи. Наші випусники довели, що вони гідні нащадки козаків

Українське козацтво почало формуватись з кінця XV століття. В перша згадка про них знайдена у " Ніконівському літописі". Там описується , що у 1444 році козаки взяли участь у відбитті татарського набігу . Козаки захищали землі від кримських татар, охороняли торгові шляхи, боронили кордони держави. Слава про нащадків славних воїнів лунає і нині. Мужні наші воїни стоять захисті Батьківщини.

До Дня українського козацтва між учнями 4А та 4Б класів пройшли спортивні змгання, де учасники продемонстрували свою силу, сміливість, витримку та бажання перемагати.

Джурівці (середня група) Ніжинської гімназії N 17 виготовили та привітали символічними оберегами захисників та захисниць України зі Святом. Сьогодні , як ніколи, важлива та необхідна наша підтримка всім, хто ціною власного життя стоїть на варті незалежності України.

На базі Ніжинської гімназії №17 продовжує реалізацію проєкт «Я в ресурсі!:техніки зцілення та підтримка психічного здоров'я під час війни», спрямованого на підвищення резильєнтності до переживання наслідків стресу підлітків після психотравмувальних подій.


У період з 25.09.-29.09.23 р. менеджерами проєкту психологом В.Нечипоренко, педагогом-організатором А.Дмитренко були проведені тренінги «Навички емоційно-вольової саморегуляції». Під час занять учасники проєкту формували вміння та звички саморегуляції за допомогою релаксації, спеціальних дихальних та фізичних вправ; розвивали навички пізнання, як свої власні, так і особистісні особливості інших учасників тренінгу з метою профілактики і подолання станів емоційної напруги.


Проєкт відбувається у межах навчальної програми «Лабораторія Відповідальних Громадян», яка реалізується ГО «Лабораторія Ініціативної Молод» і в межах проєкту « ТиХо» який реалізує ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця» за підтримки Уряду Японії і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).


https://www.facebook.com/NizhynYouthCenter


https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory


https://www.facebook.com/teplitsia


https://www.facebook.com/UNICEFUkraine


https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory/


#ЛВГ


#Лабораторія_Відповідальних_Громадян


#UNICEF


#ГО_ЛІМ


#НІЖИН_МЦ

Щиросердечно  вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви — наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких — у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: миру,  добра, світлого настрою, успіхів на всіх фронтах!

На базі Ніжинської гімназії №17 продовжує реалізацію проєкт " Я в ресурсі!":техніки зцілення та підтримка психічного здоров'я під час війни", спрямованого на підвищення резильєнтності до переживання наслідків стресу підлітків після психотравмувальних подій.

У період з 21.09.-22.09.23 р. були проведені тренінги «Техніки психологічної самодопомоги». У ході занять учасники проєкту вчилися застосовувати техніки самопідтримки та саморегуляції при тривалому впливі стресової ситуації, а також у жвавій дискусії обговорювали, як надати першу психологічну допомогу людині, що знаходиться поруч.

Проєкт відбувається у межах навчальної програми «Лабораторія Відповідальних Громадян», яка реалізується ГО «Лабораторія Ініціативної Молод»і в межах проєкту « ТиХо» який реалізує ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця» за підтримки Уряду Японії і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

https://www.facebook.com/NizhynYouthCenter

https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory

https://www.facebook.com/teplitsia

https://www.facebook.com/UNICEFUkraine

https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory/

#ЛВГ

#Лабораторія_Відповідальних_Громадян

#UNICEF

#ГО_ЛІМ

#НІЖИН_МЦ

На базі Ніжинської гімназії №17 реалізується проєкт " Я в ресурсі!":техніки зцілення та підтримка психічного здоров'я під час війни", спрямованого на підвищення резильєнтності до переживання наслідків стресу підлітків після психотравмувальних подій.

У період з 18.09.-20.09.23 р. менеджерами проєкту педагогом організатором А.Дмитренко та практичним психологом В.Нечипоренко були проведені перші тренінги "Вивчення особистісних потреб" з метою відстеження та оцінки емоційного стану і настрою здобувачів освіти. У ході занять учасники вчилися визначати свій емоційний стан та потреби, ділилися особистісними переживаннями; здобували навички по зміцненню ментального здоров’я.

Проєкт відбувається у межах навчальної програми «Лабораторія Відповідальних Громадян», яка реалізується ГО «Лабораторія Ініціативної Молод»і в межах проєкту « ТиХо» який реалізує ГО «Платформа Ініціатив «Теплиця» за підтримки Уряду Японії і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

https://www.facebook.com/NizhynYouthCenter

https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory

https://www.facebook.com/teplitsia

https://www.facebook.com/UNICEFUkraine

https://www.facebook.com/NGOInitiativeYouthLaboratory/

#ЛВГ
#Лабораторія_Відповідальних_Громадян
#UNICEF
#ГО_ЛІМ
#НІЖИН_МЦ

Декада "Увага! Діти на дорозі!"

Життя – це найдорожчий скарб для кожної людини. Та в дитинстві не всі розуміють, що ним потрібно дорожити та берегти. У цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так. Мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

Тому традиційно в Ніжинській гімназії N 17 на початку вересня проводиться декада безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

У рамках тижня класними керівниками 1 - 9-х класів були проведені тематичні бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху

дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.

Учні початкових класів уцікавій ігровій формі діти повторили правила дорожнього руху, переглянули мультфільм і визначил порушення на дорогах як з боку пішохода, так і з боку водія. Командна гра "Безпека на дорозі" об'єднала учнів, показала необхідність дотримання правил поведінки всіма учасниками дорожнього руху.

У Ніжинській гімназії 17 спеціалістом з безпеки в освітньому середовищі Оксаною Половко було проведено інтерактивний захід  "Негативні соціальні явища та подолання" з метою профілактики девіантної поведінки серед молоді, виникнення  проблем на рівні громади.

В Україні відбувається найбільша екоподія року - Всесвітній день прибирання. Десятки тисяч громадян у 24 регіонах приєднались до " World Cleanup Day" разом з мільйонами учасників у 191 країні світу з метою формування культури чистоти, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля. Не були байдужими до екологічних проблем нашого міста й учні Ніжинської гімназії N 17. Джурівці, члени учнівського самоврядування та активні учні прибирали місця відпочинку містян у мікрорайоні гімназії, долучились до міської екоакції, організованої Ніжинським міським молодіжним центром та Молодіжною радою.

Історія Ніжина наповнена славними подіями, пов'язаними з бойовими звершеннями. Немало в цій історії трагічних сторінок. Друга світова війна чорними крилами накрила наше славне місто. Більш як дев'ять тисяч містян героїчно захищали Батьківщину. Молоде покоління пам'ятає своїх героїв. До Дня визволення Ніжина члени команди "Незламні" (учасники військово- патріотичної гри " Сокіл"(Джура), члени учнівського самоврядування , учні 9-х класів Ніжинської гімназії гімназії N 17 облаштували місце розстрілу батюківців. Під час тематичних інформаційних хвилини п реглянули документальні фільми, захищали проекти "Україна у Другій світовій війні".

Ось і закінчився перший день нового навчального року. Він був днем контрастів. Зливовий зранку - сонячний увечері. Невимовного смутку, шани, тривог – радості, обнімашок, посмішок. Новизни, знайомств, перших невпевнених відповідей – повторення, вироблення правил, розроблення алгоритмів. Як же всім нам хочеться спокійного та системного навчання! Як же всім нам хочеться жити в мирі та злагоді! Наближаємо перемогу разом! Дякуємо ЗБРОЙНИМ СИЛАМ!

Я знаю, Україно, ти відродишся,

І будуть вересні спокійні, без тривог,

На інше ти ніколи не погодишся,

Ми так в це віримо, що з нами вірить й БОГ!

Чи можна допускати до навчання нещеплених дітей ?

Наближається навчальний рік, а разом з ним – численні питання від батьків та освітян щодо можливості допуску до організованих колективів дітей, що не отримали профілактичних щеплень згідно Календаря. Це питання особливо гостро постає зараз, коли в Україні проходить кампанія із “наздоганяючої” вакцинації проти кору, і низький рівень охоплення щепленнями проти цієї інфекції загрожує новим спалахом хвороби. Чи є календарні щеплення обов’язковими для відвідування навчального закладу і якщо так, чи не порушує це права дитина на здобуття освіти? Наша редакція запиталася про це в юриста, експерта Національного порталу з імунізації Олексія Тараканова.
Згідно із ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі – Закон), профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до календаря щеплень. Згідно із частиною 1 ст.15 Закону, прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Частиною 2 ст.15 Закону, встановлено, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. Календар профілактичних щеплень в Україні (далі – Календар) – нормативно-правовий акт центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я (МОЗ України), яким встановлюються перелік обов’язкових профілактичних щеплень та оптимальні строки їх проведення. Календар затверджено наказом МОЗ України від 16.09.2011 № 595 з наступними змінами, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 04 червня 2018 року за № 659/32111, і є обов’язковим для виконання. Частина 6 ст.12 Закону встановлює, що особа, чи її законні представники, можуть відмовитися від профілактичних щеплень, із відповідним письмовим підтвердженням. Проте така відмова не впливає на заборону відвідування дитячих закладів дітьми, які не отримали профілактичних щеплень, згідно з календарем щеплень, встановлену частиною 2 ст. 15 Закону.
У разі виникнення питань стосовно посилань на Конституцію України щодо права кожного на освіту (ст.53 Конституції), то: 1) згідно із ст. 49 Конституції України, кожен має право на охорону здоров’я, а держава забезпечує санітарно-епідеміологічне благополуччя. 2) Згідно ст. 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні є обов’язковими. 3) Згідно з ч.3 ст.3 Закону України «Про освіту» право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, у різних формах і різних видів. 4) Згідно з ч.2 ст.12 Закону України «Про освіту», повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою і здобувається в інституційних або індивідуальних формах, визначених законодавством, як правило, в закладах освіти. Згідно із ст. 9 Закону України «Про освіту», передбачено, що освіта може здобуватися у інституційній формі (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева), або індивідуальній (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж). Таким чином, заборона відвідувати дитячі заклади дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, не виключає реалізації права на освіту в інших, гарантованих державою формах, тобто не порушує встановленого Конституцією права на освіту і є одним із способів забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, обов’язок по підтриманню якого покладено Конституцією та чинним законодавством

Сьогодні вихованці ТДПД « Лісовичок» гімназії № 17 продовжили подорож рідним містом і завітали до Ніжинського академічного українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського . Гра акторів зачарувала кожного, Байдужих аплодувати не було. По дорозі додому завітали до Графського парку і насолодилися відпочинком на чудових атракціонах., не оминули і казковий фонтан на площі Франка .Повертатися зовсім не хотілося, але смачний обід попереду, вмотивував повернення до табору. Сподіваємось, що завтра буде новий день з неймовірними пригодами.

Різнобарв`я відпочинку чекало сьогодні вихованців ТДПД « Лісовичок» гімназії №17.Це тепла зустріч із працівниками Краєзнавчого музею пані Анастасією та пані Аліною, які з першої хвилини знайомства,заполонили цікавістю маленькі серця вихованців . Перевтілили їх в археологів та художників. Виготовили з ними чудові браслети, технікою ебро ( малювання по воді) створили неймовірно красиві картини. В таборі активно працювала творча майстерня зі створення браслетів – фенєчок з різнокольорових стрічок,яку провели працівники Ніжинського міського молодіжного центру . Далі буде ще цікавіше…

У таборі « Лісовичок» гімназії №17 щодня цікаво. Діти знаходять однодумців, обмінюються інформацією, вчаться спілкуватись, змагатися і прислухатися один до одного. А найголовнішим є те, що перебуваючи тут, вони відчувають себе по-справжньому щасливими. А щасливе дитинство – єдине, чого так прагнуть батьки для своїх діточок.

Табір - це круто! Табір – це клас! Тут відпочинок чудовий у нас! Це місце сміху, розваг, дружби і підтримки. Вихованці відчувають цінність того, коли ми можемо зібратися разом, поговорити, пограти в ігри і відпочити ментально. Тут здійснюються найсміливіші дитячі мрії.

Дитина – це скринька з фантазією, талантом, упевненістю в собі, її просто потрібно вчасно відкрити. Щодня працівники табору «Лісовичок» гімназії №17, готують сюрприз для своїх вихованців. Вони роблять усе для того, щоб дітлахи на відпочинку розкрили свої творчі здібності, вчилися порозумітися між собою, краще пізнали один одного і просто цікаво провели час. За що їм щиро дякуємо!!!

Нам сумувати ніколи, бо вже прийшли канікули!Дякуємо працівникам БДЮ за цікаве та змістовне дозвілля . Чекаємо з нетерпінням нової зустрічі. Було круто і весело!.Перегляд фільму у 3-Д кінотеатрі, теж не залишив усіх вихованців табору байдужими. Далі буде…

А у нас сьогодні в таборі "Лісовичок", гімназії №17 ,було не лише весело, а й здорово. А чи знаєтєте ви,що здоровим бути модно!? Саме під цим гаслом ,неймовірно швидко промайнув сьогоднішній день, у наших маленьких вихованців.Гарних всім вам вихідних!

День захисту дітей

Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без казкових емоцій, нових друзів, різноманітних розваг.

Сьогодні, у День захисту дітей, табір з денним перебуванням « Лісовичок»відкрив у дитячій уяві ейфорію повної свободи від шкільних занять, горизонти нових зустрічей і вражень, захоплюючих мандрівок. Бажаємо нашим маленьким вихованцям зміцнити здоров’я, активно відпочити, задовольнити свої інтереси і духовні потреби.

Всеукраїнський день вишиванки

Сьогодні майже кожен українець у своєму гардеробі має вишиванку. Хоча вишита сорочка своїм корінням сягає епохи неоліту, вона актуальна і сьогодні. Понад 50 країн відзначають Всеукраїнський день вишиванки . Долучились до свята і педагоги та учні Ніжинської гімназії N 17. Учні 1-4-х класів створювали орнаменти для прикрашання сорочок, 5 - 7-х - проєкт "Вишиванка - душа українського народу" та переглянули фільм "Історія української вишиванки".